preloader icon
 
 
 

Tajemná zákoutí klasiky

V malé sklepní místnosti Národního domu ve Frýdku-Místku ses na chvíli ztratil. Nenápadné dveře, pár schodů dolů a přítmí blikajících stropních světel. Nástroje, stohy notových papírů, stojany, staré bedny a přeplněné skříně. Na zdech visí zašlá čestná uznání, fotografie a diplomy. Téměř šedesátiletá minulost  orchestru napěchovaná do pár čtverečních metrů. Pak sáhneš po vypínači a zhasneš. Rozezní se symfonická hudba. Jsi v úplné tmě a je ti  jedno, která skladba hraje. Před očima běží film složený ze střípků historie, co se ti před chvílí vryly do paměti, a čas přestává existovat.
(Lukáš Horký)

Symfonický orchestr je již dlouholetou součástí kultury města Frýdku-Místku s bohatou historií. Tradiční koncerty vždy naplní sál nejen národního domu, ale v posledních letech i hlediště největšího benefičního festivalu Sweetsen fest. Více informací najdete na stránce symfonický orchestr.  

Orchestr stále přijímá nové členy všech věkových skupin a zájemci se můžou kdykoliv přihlásit nebo se přijít podívat na kteroukoliv úterní zkoušku. Jak se s námi spojit najdete na stránce kontakty.  
 


facebook icon

Facebook
instagram icon

Fotky
youtube icon

Videa
mailicon

E-mailCopyright © 2011 - 2018
Společnost pro symfonickou a komorní hudbu ve Frýdku-Místku.
Všechna práva vyhrazena.